Foto endnu ikke klar
895/​201

Et sæt på 19 dækketallerkener af sølv med perlebort samt enkel dækketallerken af sølv i næsten identisk design. Danmark, 20. årh. Vægt 9956 g. Diam. 27,8–28 cm. (20)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: varia@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK