Foto endnu ikke klar
895/201
Et sæt på 19 dækketallerkener af sølv med perlebort samt enkel dækketallerken af sølv i næsten identisk design. Danmark, 20. årh. Vægt 9956 g. Diam. 27,8–28 cm. (20)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: varia@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag