2051/627
Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
Komposition fra “Eks-skolens trykkeri”. Sign. R 30, 218/500. Litografi i farver. Bladstørrelse 60×84.
Undersøgt i ramme. Der er en lille revne i glasset nederst i højre hjørne
Moderne kunst og design, 15. december 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud