2124/955
Getama Design
“GE-19”. Daybed med stel af teak, ender forsynet med messingbøjler. Udført hos Getama, Gedsted. H. 37. B. 72. L. 193.
Litteratur: Getama katalog 1967.
Hynde mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle senere skruer.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud