1950/149
Barok kiste af jernbeslået egetræ, dekoreret med rocailler, navnetræk og årstal 1796. 18. årh. H. 72. B. 145. D. 63.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag