1646/​6556

Roger Ballen (f. New York 1950)

“Funeral Rites”, 2004. Ed. 2/20. Gelatin sølv print, signeret, betitlet, dateret og nummereret på bagsiden. Fremstillet 2004. 38×38 cm.

Reference: Roger Ballen: Shadow Chamber. 2005.

Proveniens: Galleri Christian Dam, Copenhagen.

Fotografier, 15. november 2016

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK