2050/​156

Fire Cuerda seca Qajar fliser. Iran, 19. årh. Ca. 21×22 cm. (4)

Proveniens: Gammel fransk samling.

Fragmentet and totaly repaired. Missing glaze

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

2.000–4.000 DKK

Hammerslag