2048/2
Et par fritstående franske bergerer af delvist forgyldt og rigt udskåret træ, prydet med volutter, bladværk og båndslyng, stående på runde kannelerede ben. Louis XVI form. 19. årh. (2)
Løs i samlingerne. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag