12142/155
Additionssofa med fem moduler samt tilhørende puf. betrukket med lyst møbelstof. Udført hos N. Eilersen. 4 moduler B. 100, 1 modul B. 60, puf B. 60 L. 60. (6)
Brugspatina, herunder ridser, pletter og mærker. Ene modul med markant slitage på sædefladen. Steder med uens solblegning.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag