12142/​155

Additionssofa med fem moduler samt tilhørende puf. betrukket med lyst møbelstof. Udført hos N. Eilersen. 4 moduler B. 100, 1 modul B. 60, puf B. 60 L. 60. (6)

Brugspatina, herunder ridser, pletter og mærker. Ene modul med markant slitage på sædefladen. Steder med uens solblegning.

Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag