2042/317
Stor katolsk kirkefigur af bemalet og delvist forgyldt gips i form af Jomfru Maria med Kristusbarnet. Sign. J. Daniel, Paris. Frankrig, ca. 1920. H. 137 cm.
Afslag på fingre samt talrige afslag på base.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud