2034/32
Renæssance bord af egetræ, tilspidsede ben udskåret med kanneleringer og skelornamentik. Delvist 18. årh. H. 82. L. 103. B. 68.
Brugsslitage. Revner i træet. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag