1837/2053
Oyster “Rivet” lænke af stål, ref. 7205 med ét endestykke ref. 57. L. 16 cm. 1950'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ét endestykke mangler.
Armbåndsure, 12. september 2018
Vurdering
Hammerslag