1938/​7064

Kop af udskåret patineret træ. Kuba folket, D. R. Congo. H. eks. stand ca. 13 cm.

Proveniens: Ex. Gallery Etnografica v/ Lau Sunde. Ex. Dansk privatsamling.

Tribal art, 16. september 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK