2049/91
Buste af udskåret Afrikansk Blackwood, Dalbergia melanoxylon, i form af grotesk ansigt. 20. årh. H. 52.
Større revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag