2049/​91

Buste af udskåret Afrikansk Blackwood, Dalbergia melanoxylon, i form af grotesk ansigt. 20. årh. H. 52.

Større revner i træet.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.000 DKK