12137/33
Peking tæppe, Kina. Enkelt design med blomster, afskårne hjørner og roset på blå bund. 20. årh.s begyndelse. 285×247.
Slidte frynser. Pletvis slidt.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Vurdering
Hammerslag