12137/​33

Peking tæppe, Kina. Enkelt design med blomster, afskårne hjørner og roset på blå bund. 20. årh.s begyndelse. 285×247.

Slidte frynser. Pletvis slidt.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag