1624/614
Svensk møbeldesign
Serveringsvogn med stel af palisander. Top ilagt mønstrede kakler dekoreret med glasur i lyse nuancer. Udgået fra Illums Bolighus, med plakette herfra. H. 81. L. 71. B. 54.
Ene hjul mangler gummiring, øvrige porøse. Desuden let brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. juni 2016
Vurdering
Hammerslag
12 bud