2149/​8686

Fredrik Tiander (, Skt. Petersborg)

Et par russiske manchetknapper af 14 kt. guld, prydet med old mine-cut diamanter. Fredrik Tiander, én stemplet med Skt. Petersborg bymærke og én med lødighed 56. Ca. 1890. B. 2,4. (2).

Minimal alders- og brugsslitage.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK