2040/1219
“Marguerite” smykkesæt af delvist forgyldt sterlingsølv bestående af et par øreclips, vedhæng og broche prydet med hvid emalje. Diam. 18–42 mm. (4)
Æske medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 30. september 2020
Vurdering
Hammerslag