1635/104
Lille fritstående opbevaringsmøbel af mahogni indlagt med parquetteri af lyst træ, opklappelig plade, front med imiterede bøger. 20. årh. H. 76. B. 50. D. 35.
Enkelte ridser og mærker. Falmet. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 29. august 2016
Vurdering
Hammerslag