1635/​104

Lille fritstående opbevaringsmøbel af mahogni indlagt med parquetteri af lyst træ, opklappelig plade, front med imiterede bøger. 20. årh. H. 76. B. 50. D. 35.

Enkelte ridser og mærker. Falmet. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 29. august 2016

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK