2124/740
Svensk design
Ovalt spejl i ramme af massiv fyr. Model 271. Udført og mærket hos Glas Mäster, Markaryd. 1970'erne. H. 140. B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag