2048/155
Johan Peter Wildenrath (f. Helsingør 1861, d. Istres, Provence 1904)
Kystparti fra Rø på Bornholm. Sign. J. P. Wildenradth Rö 1895. Olie på lærred. 27×39.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag