2048/​155

Johan Peter Wildenrath (f. Helsingør 1861, d. Istres, Provence 1904)

Kystparti fra Rø på Bornholm. Sign. J. P. Wildenradth Rö 1895. Olie på lærred. 27×39.

Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020

Vur­dering

1.500–2.000 kr.

Hammerslag

900 kr.

(Autobud) 900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.