Pol Bury m.fl., efter
Jean-Paul Riopelle m.fl., efter
Gérard Titus-Carmel m.fl., efter
Paul Rebeyrolle m.fl., efter
En samling udstillingsplakater fra Galerie Maeght, 1970erne. Usign. Litografi og offset i farver. Varierende bladstørrelser. Uindrammede. (16)
Pol Bury (2), Jean-Paul Riopelle (3), Gérard Titus-Carmel (2), Paul Reyberolle, Walter Lindner (2), Shusaka Arakawa, Isamu Noguchi, Jacques Monory (3), Alberto Giacometti, Kienholz.
Original stand. Generelle håndteringsmærker, små folder og en lille rift på Lindner plakaten. Kondition vedefterspørgsel.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021