2108/​679

Pol Bury m.fl., efter

Jean-Paul Riopelle m.fl., efter

Gérard Titus-Carmel m.fl., efter

Paul Rebeyrolle m.fl., efter

En samling udstillingsplakater fra Galerie Maeght, 1970erne. Usign. Litografi og offset i farver. Varierende bladstørrelser. Uindrammede. (16)

Pol Bury (2), Jean-Paul Riopelle (3), Gérard Titus-Carmel (2), Paul Reyberolle, Walter Lindner (2), Shusaka Arakawa, Isamu Noguchi, Jacques Monory (3), Alberto Giacometti, Kienholz.

Original stand. Generelle håndteringsmærker, små folder og en lille rift på Lindner plakaten. Kondition vedefterspørgsel.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK