2415/​512

Jens Søndergaard (f. Øster Assels 1895, d. Skovshoved 1957)

Sommer landskab med udsigt til marker og fjord. Sign. Jens Søndergaard, utydelig dateret 48?. Olie på lærred. 91×110.

Ganske få minimale krakeleringer.

Moderne kunst og design, 9. april 2024

Vur­dering

50.000 DKK

Hammerslag