Ubekendt maler, 19. årh.
Et par familieportrætter af Garnier-familiens børn. Usignerede, på bagsiden daterede 1842 og 1844 samt betegnede med navn samt alder på de syv børn: Mary 8 år, Anne Emily 7 år, John 6 år, Emily Caroline 5 år, Thomas Parry 3 år, Margaret Gertrude 2 år samt Bertha 1 år, alle med efternavnet Garnier. Olie på træ. 57,5×45. (2)
Thomas Garnier den Yngre (1809–1863) var Domprovst af Lincoln.
Retoucheringer. Mindre krakeleringer. Enkelte overfladeriser samt enkelte mindre afskalninger ved kanterne.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017