1317/1532
Fransk rejseur af messing og glas, urskive dekoreret med romertal og arabertal, værk med alarm. 20. årh. H. 13 cm.
Nøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2013
Vurdering
Hammerslag
26 bud