1518/1594
Kinesisk lågskål af porcelæn, dekoreret i overglasur med sommerfugle, blomster og bladværk. Stemplet. 19.-20. årh. Diam. 25,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte mindre fyringsfejl.
Varia, 30. april 2015
Vurdering
Hammerslag