2420/122
Kinesisk lavt Kang bord af hongmu, rektangulær plade, understøttet på fire korte ben, hvor imellem udskåret sarg. Qing-dynastiet, 19. årh.s slutning. H. 27. L. 80. B. 40.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag