895/​71

Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)

Tangsamlere ved Hornbæk strand med udsigt mod Gilleleje. Sign. Carl Locher 1882. Olie på lærred. 125×185.

Proveniens: Tidligere Hornbækhus.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

50.000 kr.

Hammerslag

40.000 kr.