Foto endnu ikke klar
895/71
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Tangsamlere ved Hornbæk strand med udsigt mod Gilleleje. Sign. Carl Locher 1882. Olie på lærred. 125×185.
Proveniens: Tidligere Hornbækhus.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag