1920/​1614

To russiske ikoner. Gudsmoderikon. 27×31.5. Gudsmoderikon “Alle sørgendes glæde”. 22×17,5. Begge, tempera på træpanel, 19. årh.(2)

27×31.5: Afslag på kanter. Mindre krakeleringer samt afskalninger. 22×17,5: Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
(Autobud) 900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK