1920/1614
To russiske ikoner. Gudsmoderikon. 27×31.5. Gudsmoderikon “Alle sørgendes glæde”. 22×17,5. Begge, tempera på træpanel, 19. årh.(2)
27×31.5: Afslag på kanter. Mindre krakeleringer samt afskalninger. 22×17,5: Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag