Charles Oudin (f. 1772)
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående Apollo med lyre, skive af hvid emalje. Sign. Ch. Oudin Eleve de Breguet. Ca. 1810. H. 53. B. 35. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
13 bud