2022/91
Ubekendt maler, 18. årh.
Folkelivsscene. Usigneret. Gouache på papir monteret på træ. Lysmål 17×22.
Mindre retoucheringer. Mindre afskalninger, ridser og folder. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag