1950/​411

Tysk dørslag af glaseret lertøj, delvis gennembrudt og dekoreret med bier og inskription “An Gottes Segen ist alles gelegen, seit mit uns, anno 1875”. 19. årh. Diam. 28.

Kanthak. Glasurafskalninger. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag