2427/​780

André Villien

Art Nouveau vase af tin, rigt dekoreret med florale mønstre. Sign. A. Villien. Under bunden stemplet Etain Francais, A.V. Paris. Ca. 1900. H. 63.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Buler.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

500 DKK

11 bud

266235 (Autobud) 500 DKK
1078973 480 DKK
266235 (Autobud) 460 DKK
1078973 440 DKK
266235 (Autobud) 420 DKK
1078973 400 DKK
266235 (Autobud) 380 DKK
1078973 360 DKK
266235 340 DKK
858588 320 DKK
102054 300 DKK