Foto endnu ikke klar
893/307
Claude Clodion, efter (f. 1738, d. 1814)
Dansende og spillende bacchantinder og pan, figurgruppe af forgyldt bronze, profileret base af gul Sienna marmor. Mærket 'Clodion'. 19. årh. H. 59.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag