Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Lille sidebord af riopalisander, ender med klapper. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. H. 58. L. 60./120. B. 48.
Proveniens: Erhvervet 1959 hos snedkermester A.J. Iversen. Kopi af original kvittering medfølger.
CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.
Alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Falmet
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
16 bud