2125/9018
Fransk trumeau spejl af bemalet træ med skæring af forgyldt træ, oliemaleri over spejlet. Rokoko form, 19. årh.s begyndelse. H. 188. B. 83.
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag