2125/​9018

Fransk trumeau spejl af bemalet træ med skæring af forgyldt træ, oliemaleri over spejlet. Rokoko form, 19. årh.s begyndelse. H. 188. B. 83.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK