1334/1577
Schleswig-Holstensk manglebræt af udskåret egetræ dekoreret med figur stående på bevinget kugle, blomsterornamentik og maske, greb i form af havfrue. 18. årh. L. 65 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ormehuller.
Varia, 22. august 2013
Vurdering
Hammerslag
10 bud