1946/​475

Et par gustavianske taburetter af bemalet træ. Sverige, ca. 1780. Sædehøjde 45. B. 38. D. 38. (2).

Brugsslitage. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK