2022/185
Vilhelm Arnesen (f. Flensborg 1865, d. København 1948)
“Skoleskibet Kjøbenhavn runder Cap Horn”. Sign. Vilh. Arnesen. Olie på lærred. 41,5×69.
Nogle retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud