2040/​271

Sukkertang, to bægre samt to skeer af sølv. Kina ca. 1900. Vægt 96 g. L. 5,5–13 cm. (5)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Kategori
Vur­dering

1.500 DKK

Solgt

Hammerslag

850 DKK  

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK