2040/271
Sukkertang, to bægre samt to skeer af sølv. Kina ca. 1900. Vægt 96 g. L. 5,5–13 cm. (5)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||