2115/34
Hans Brasen (f. Hillerød 1849, d. København 1930)
Køerne lukkes ud en sommermorgen. Esrum Sø. Sign. H. Brasaen 1907. Olie på lærred. 65×105.
Talrige større krakeleringer. Flere afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag