2049/350
Ernst Lorenz-Murowana (f. Murowana-Goslin 1872, d. Berlin 1939)
Landskab i måneskin. Sign. Lorenz-Murowana. Olie på lærred. 50,5×65.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag