2422/874
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Sybord af palisander, udtrækskurv af flet med bakke med små rum. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 70. B. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og lakkrakeleringer.
Vurdering
Hammerslag
831308 |