2150/66
“Herregaard” bestik af sølv. Cohr. 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1310 g. (52)
Bestående af: 1 middagskniv, 5 middagsgafler, 5 spiseskeer, 1 mindre spiseske, 7 frokostknive, 5 frokostgafler, 2 dessertskeer, 4 barneskeer, 11 teskeer, 3 pålægsgafler, 1 marmeladeske, 1 kompotske, 6 serveringsdele.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021
Vurdering
Hammerslag