2150/​66

“Herregaard” bestik af sølv. Cohr. 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål ca. 1310 g. (52)

Bestående af: 1 middagskniv, 5 middagsgafler, 5 spiseskeer, 1 mindre spiseske, 7 frokostknive, 5 frokostgafler, 2 dessertskeer, 4 barneskeer, 11 teskeer, 3 pålægsgafler, 1 marmeladeske, 1 kompotske, 6 serveringsdele.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 13. december 2021

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK