921/4
Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)
Parti fra en søbred med børn, der fisker. Sign. monogram 1878. Olie på lærred. 48×38.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 435, 1982 nr. 89.
Ældre malerier, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag