Helga Exner (f. Tjekkoslovakiet 1939)
“Krystalslottet”. Sign. monogram. Skulptur af keramik, behængt med ornamenter af oxideret sølv, emalje og ferskvandskulturperle. H. 29.
Proveniens: Udstillet på Vrå-udstillingen i 2005. Original faktura medfølger.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
18 bud