1439/​1758

Marmeladeskål af porcelæn, B&G, dekoreret med krakeléglasur, tilhørende låg af sølv, mester H. Grün. Ske med skaft af sølv medfølger. H. 12,5.

Alders- og brugsslitage.

Varia, 25. september 2014

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK