1439/1758
Marmeladeskål af porcelæn, B&G, dekoreret med krakeléglasur, tilhørende låg af sølv, mester H. Grün. Ske med skaft af sølv medfølger. H. 12,5.
Alders- og brugsslitage.
Varia, 25. september 2014
Vurdering
Hammerslag