2004/​249

Otte kinesiske stande af udskåret træ og én af sortpatineret metal. 20. årh. Diam. 5,5–22. (9)

En træstand med brud på udskæring.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK